fot. flickr.com/ViC
Porady kardiologa, psychologa, dietetyka, bezpłatne badania EKG, czy poziomu cukru. Każdy, kto w poniedziałek odwiedzi Wojewódzki Szpital Specjalistyczny będzie mógł bez skierowania sprawdzić swój stan zdrowia.

Pacjenci oraz mieszkańcy Słupska,którzy przyjdą 9 kwietnia do słupskiej placówki będą mogli wziąć udział m.in. w wykładzie na temat żywienia w chorobach układu krążenia. Dodatkowo szpital zaplanował instruktaż z udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Będą czekać także instruktorzy, którzy pokażą jak właściwie uprawiać nordic walking oraz gimnastykę usprawniającą.

- Chętni będą mogli obliczyć wskaźnik masy ciała, zmierzyć obwód pasa, WHR- czyli stosunek bioder do pasa – mówi Elżbieta Gryko, rzecznik słupskiego szpitala. - Kardiolog podpowie jak zadbać o serce i kiedy zgłosić się do lekarza.
Pacjenci będą mogli wykonać badanie EKG, a wynik na miejscu odczyta lekarz. Do dyspozycji będzie również psycholog, który określi m.in. podatność na stres, natomiast dietetyk podpowie, jak skomponować dietę obniżającą poziom cholesterolu.

Akcja odbędzie się w sali konferencyjnej budynku administracji szpitala przy ulicy Hubalczyków 1, w godzinach od10.00 do 14.00. Impreza organizowana jest w ramach Tygodnia dla Serca.

mp/ds