fot. Marcin Prusak
Dziś w Słupsku odbył się Festyn Zdrowia. Uczestnicy mogli skorzystać z darmowych porad i badań lekarskich.

Impreza zorganizowana została z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Na parkingu przychodni przy ulicy Tuwima postawiono namioty, w których odbyły się porady i konsultacje różnych specjalistów. - Można zrobić analizę składu ciała, zmierzyć poziom cukru i cholesterolu - mówi Justyna Zientara z miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

Największą popularnością cieszyły się badania jamy brzusznej i tarczycy. Chętni na nie ustawili się w kolejkach na godzinę przed rozpoczęciem. Pacjenci zaznaczają, że wykonanie badań podczas festynu jest wygodniejsze niż podczas normalnego funkcjonowania przychodni. - Normalnie do lekarza zawsze są długie kolejki. Zawsze badam się profilaktycznie, więc chętnie skorzystałem z bezpłatnych badań. Oby więcej takich akcji - mówią.

Organizatorzy festynu zdrowotnego zaznaczają, że spodziewali się dużego zainteresowania pacjentów. Ludzie mają coraz większą świadomość, że należy badać się profilaktycznie mówi Beata Maruszak- Mioskowska, kierownik zakładu rentgenodiagnostyki. - Nic poważnego na szczęście nie wykryliśmy. Choć jest to badanie aorty brzusznej to pobieżnie sprawdzam też inne narządy. Są jakieś drobiazgi, typu stłuszczenie wątroby lub drobne torbiele, ale nic groźniejszego - dodaje.

Patronat medialny nad imprezą objęło Polskie Radio Koszalin.

MP/ez

fot. Marcin Prusak
fot. Marcin Prusak
fot. Marcin Prusak
fot. Marcin Prusak
fot. Marcin Prusak
fot. Marcin Prusak
fot. Marcin Prusak
fot. Marcin Prusak