Bartosz Szaniawski, zawodnik TS Judo Gryf Słupsk, wywalczył w Bytomiu srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów w judo. Słupszczanin osiągnął sukces reprezentując klub AZS Opole i miał bardzo znaczący wkład w zdobycie medalu.

W indywidualnych Mistrzostwach Polski juniorów Bartosz Szaniawski (81 kg) wywalczył 5 miejsce. Gryfita stoczył 5 walk. Trzy pojedynki wygrał zdecydowanie. Uległ tylko późniejszemu triumfatorowi tej kategorii Pawłowi Drzymałowi (Czarni Bytom). W walce o medal brązowy Szaniawski przegrał w ostatniej sekundzie walki z Konradem Jewtuchow (Poznań).

Na 7. miejscu sklasyfikowany został Jakub Nawrot (73 kg). W tej kategorii do rywalizacji przystąpiło 36 judoków. Kuba miał wyjątkowo trudne losowanie, stoczył 5 walk (3 wygrane). W kategorii do 66 kg startował Aleksander Plombon. Jego bilans to jedna wygrana i jedna przegrana. Niestety to spowodowało, że nie zdołał się zakwalifikować do repasaży i odpadł z mistrzostw.

Trenerami słupskich judoków są Irena Waszkinel i Lidiusz Kazior.