Wydział Technologii i Edukacji Politechniki Koszalińskiej zaprasza na VI Piknik Naukowy Impreza odbędzie się dniu 2 czerwca 2018r. (sobota), w godz. 10-14, w kampusie przy ulicy Śniadeckich 2, w budynkach G i H oraz na terenach przyległych. Organizatorzy zapraszają wszystkich od lat 5 do 105.

Piknik adresowany jest do mieszkańców Koszalina i okolic, organizatorzy zapraszają wszystkich bez względu na wiek. W programie zaplanowano liczne pokazy i eksperymenty naukowe w laboratoriach, w których każdy będzie mógł wziąć aktywny udział. Można będzie m.in. dowiedzieć się jak uzyskać supertwarde materiały cieńsze od ludzkiego włosa, jak są zbudowane i jak działają kolektory słoneczne, kamery termowizyjne i drukarki 3D, zobaczyć pokaz robotów przemysłowych i mobilnych, inteligentnych systemów sterowania, a także dronów. Fizyka wcale nie musi być trudna i nudna - przekonują organizatorzy.

Na terenach zielonych wokół budynków Politechniki Koszalińskiej zaplanowano szereg atrakcji towarzyszących. Na scenie swoje umiejętności zaprezentują m.in. zespoły taneczne Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Akademicki Klub Tańca Politechniki Koszalińskiej i Zespół Tańca Indyjskiego „Chandni". Wystąpią także zespoły ze Szkoły Tańca Top-Toys or az zespoły wokalne i taneczne z Pałacu Młodzieży w Koszalinie.Zaplanowano również pokazy sprzętu m.in. policji, straży granicznej, straży pożarnej i wojska, a także pokaz ratownictwa medycznego i ratownictwa wodnego. Każdy uczestnik Pikniku, niezależnie od wieku, będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na laserowym symulatorze strzelania.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.