fot. KPRM
Wieczorem Angela Merkel o najważniejszych kwestiach europejskich będzie rozmawiała w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą.

Wizyta w Warszawie jest drugą po zaprzysiężeniu Angeli Merkel na czwartą kadencję jako Kanclerz. W piątek szefowa niemieckiego rządu była w Paryżu.

Zakończyło się już spotkanie szefów rządów Polski i Niemiec. Było poświęcone głównie kwestiom europejskim. Chodzi przede wszystkim o rozpoczynające się właśnie negocjacje nad wieloletnim budżetem Unii, ale także o kwestie związane z reformą Wspólnoty po wyjściu Wielkiej Brytanii czy też z kryzysem migracyjnym. Polski premier poruszył też sprawę bezpieczeństwa energetycznego na kontynencie.

Po spotkaniu z premierem Morawieckim kanclerz Merkel pojechała do Belwederu i tam rozmawia z prezydentem Andrzejem Dudą. Tu z kolei głównymi tematami mają być Rosja, Ukraina, a także lipcowy szczyt NATO w Brukseli. Późnym wieczorem Angela Merkel wróci jeszcze do Kancelarii Premiera na wydany przez Mateusza Morawieckiego obiad na jej cześć.

W piątek w Warszawie gościł nowy szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas. Spotkał się zarówno z polskim prezydentem, premierem jak i ministrem spraw zagranicznych.

Angela Merkel i Mateusz Morawiecki spotkali się po raz ostatni miesiąc temu w Berlinie. Było to w czasie, gdy niemiecka kanclerz i jej chadecka partia prowadziły rozmowy w sprawie utworzenia koalicji z socjaldemokratami.IAR/TVP Info/ar

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjechała do Polski | Źródło: TVP Info