Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Choszcznie
fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP
Głównym punktem wizyty było spotkanie z mieszkańcami w hali sportowej przy choszczeńskim gimnazjum.

Wizyta jest odpowiedzią na zaproszenie, które otrzymał prezydent. Jednocześnie podczas kampanii prezydenckiej Andrzej Duda zdecydował, że odwiedzi wszystkie powiaty w Polsce.

- Polska jest dzięki państwa pracy. Polska jest, i Polska się rozwija dzięki państwa trudowi, dzięki państwa postawie - podkreślał prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Choszczna.

Andrzej Duda podkreślił znaczenie realizowanych w ostatnim czasie programów społecznych. - Cieszę się, że do tego wysiłku, który czynicie codzienną swoją pracą, teraz dołącza się też postawa rządzących - powiedział prezydent. Zwrócił uwagę, że prospołeczne programy realizowane przez rząd, takie jak na przykład 500 Plus, mają na celu wzmocnienie polskiej rodziny. Dodał, że chciałby także wdrożenia dobrze przygotowanego programu "Mieszkanie plus".

Prezydent mówił też, że oczekuje wprowadzenia programów dla regionów, w których niegdyś działały PGR-y. Dodał, że takie rozwiązania są obecnie przygotowywane w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi i niedługo zostaną wdrożone. Celem tych działań jest - jak powiedział Andrzej Duda - zrównoważony rozwój Polski.

Andrzej Duda wspominając 100-lecie odzyskania przez Polskę nieodległości, prosił o uroczyste, piękne obchody. Apelował o rozmowy z młodzieżą o historii i bohaterach tamtych czasów. - Cieszcie się niepodległą Rzeczpospolitą razem z młodzieżą – przekonywał.

Wcześniej Prezydent spotkał się z samorządowcami, przedstawicielami społeczności lokalnej oraz posłami.

IAR/prezydent.pl/ds/ar

Prezydent Andrzej Duda odwiedza dzisiaj Choszczno | Źródło: TVP Info
fot. Marcelina Marciniak
fot. Marcelina Marciniak
fot. Marcelina Marciniak
fot. Marcelina Marciniak

Posłuchaj

mieszkańcy Choszczna
Andrzej Duda o rozwoju regionu