To już V edycja Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego w Dąbkach. Towarzyszyć mu będzie IV Nadmorski Wieczór Kabaretowy.Organizatorzy zapraszają 29 lipca.

Jest to piąta edycja imprezy, która w zeszłym roku zebrała już na starcie biegu głównego 480 zawodników. W biegach towarzyszących udział wzięło 246 zawodników (dzieci, młodzież, zaproszeni goście).

Wydarzenie sportowe rozpoczynają biegi towarzyszące dzieci i młodzieży od godziny 9:30 w różnych kategoriach wiekowych. O godzinie 11:30 wystartuje bieg „zaRADNYCH i odWAŻNYCH” na dystansie 1100m, w którym wystartują przedstawiciele organizatorów, sponsorów oraz zaproszeni goście.

Start biegu głównego na dystansie 10 km przewidziany jest na godzinę 12:00. Limit czasu wyznaczony został na 1,5 godziny. Trasa biegu głównego składa się z dwóch pętli po 5km i przebiega po terenie Dąbek oraz terenu położonego między morzem i jeziorem Bukowo.

O godzinie 13:45 odbędzie się dekoracja zwycięzców, wręczenie nagród oraz losowania nagród wśród zawodników biegu głównego.

O godzinie 19:00 rozpocznie się IV Nadmorski Wieczór Kabaretowy. Wstęp jest wolny.

Patronem medialnym imprezy jest Polskie Radio Koszalin.