Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile już po raz dwunasty organizuje Festiwal Nauki w Pile. Od 2007 roku ich celem jest prezentowanie osiągnięć naukowych i promocja interesujących zagadnień społeczno-kulturalnych, a także spotkań z autorytetami świata nauki i kultury.

W tym roku wydarzenia festiwalowe trwać będą od 16 do 20 kwietnia i podporządkowane zostaną hasłu „SMAK ŻYCIA”.

Specjalnym gościem tegorocznego Festiwalu będzie znany dziennikarz kulinarny, podróżnik, autor książek i cenionych programów telewizyjnych – Robert Makłowicz, który poprowadzi spotkanie 19 kwietnia o godz. 18.00 w Auditorium Maximum pilskiej PWSZ przy ul. Podchorążych 10.

Wcześniej, w poniedziałek 16 kwietnia, organizatorzy zapraszają na panel SMAKI ŻYCIA, w którym o dobrych nawykach żywieniowych opowie Dorota Łapa (dietetyk tradycyjnej medycyny chińskiej, założycielka Centrum Zdrowego Odżywiania Orkiszowe Pola). Wykład ten, uzupełnią atrakcyjnymi prezentacjami i warsztatami kulinarnymi: Karolina Chęś i Justyna Jasoń-Pawłowska.

We wtorek 17 kwietnia, w godz. 10.00-12.00, znajdą się spotkania SMAKI SUKCESU, przygotowane przez Stowarzyszenie Absolwentów PWSZ, na którego zaproszenie przybędzie trener biznesu Sebastian Kociński oraz wokalista rockowy, publicysta, artysta rozrywkowy i autor happeningów – Krzysztof Skiba.

Środa to głównie spotkania językowe, wśród których znajdą się wykłady, zajęcia warsztatowe oraz Filmowy Konkurs Anglojęzyczny. Urozmaiceniem mają być Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi, którym patronować będzie Rektor PWSZ (konkurencje studentów) i Starosta Pilski (mistrzostwa uczniów szkół średnich).

Nie zabraknie również: pokazów z zakresu nauk medycznych, humanistycznych i ścisłych, wykładów otwartych, warsztatów oraz licznych konkursów.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.