fot. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Za kilka tygodni można się spodziewać decyzji kończącej prokuratorskie śledztwo. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie zdecydowała o zawieszeniu w czynnościach służbowych byłego wójta i skarbniczki. Z wnioskiem w sprawie wójta kilka miesięcy temu zwrócił się ówczesny komisarz rządowy gminy.

Prokurator postanowił wydać decyzję także wobec byłej skarbnik - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin prokurator Ryszard Gąsiorowski. Niewykluczone, że w związku z decyzją prokuratury były wójt i skarbniczka przestaną otrzymywać wynagrodzenie. Agnieszka Wróblewska komisarz rządowy Ostrowic w rozmowie z Polskim Radiem Koszalin wyjaśniła, że ustali co można w tej sprawie zrobić.
Prokurator Gąsiorowski dodał, że była skarbnik i wójt mają zakaz podejmowania jakichkolwiek czynności zarządzania w jednostkach sfery publicznej. Nie oznacza to, że nie mogą być zatrudnieni w innym charakterze.
Wacław M. i Krystyna K. mają zarzuty między innymi nadużycia i przekroczenia uprawnień, a także nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Oboje do niczego się nie przyznali.

Ostrowice są jedną z najbardziej zadłużonych zachodniopomorskich gmin. Dług przekroczył 47 milionów złotych. Gmina pożyczała pieniądze w parabankach.

ak/ds

Czytaj więcej