fot. pixabay.com
W Koszalinie rusza czwarta edycja konkursu "Firma na start". By wziąć w nim udział, wystarczy stworzyć biznesplan.

Autor najciekawszego otrzyma nagrodę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych, ale nie tylko - informuje Joanna Piotrkowska Ciechomska, pełnomocnik prezydenta do spraw zatrudnienia i inwestorów kluczowych.

- Dodatkowo preferencyjne warunki wynajmu lokalu zostaną zaoferowane w centrum biznesu lub w inkubatorze przedsiębiorczości w zależności od prowadzonej działalności. Preferencyjne warunki potrzymania pożyczki z Fundacji Centrum Innowacji Przedsiębiorczości, pakiet doradczy parku technologicznego, jak również pakiet doradczy ufundowany przez Fundację CIP.

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński podkreśla, że laureaci poprzednich edycji konkursu "Firma na start" radzą sobie na rynku.

- Dwie firmy działają i rozwijają się, a trzecia niedługo też będzie uruchamiała swoją działalność, więc ze stosunkowo niewielkim wsparciem można tę firmę założyć w Koszalinie. Swój własny mały biznes, co wcale nie jest łatwą rzeczą, bo trzeba umieć utrzymać się z własnej pracy.


W konkursie "Firma na start" mogą brać udział osoby w wieku od 18-tu do 35 lat. Pomysły na własny biznes mogą zgłaszać także uczniowie koszalińskich szkół. Dla nich przewidziano nagrody materialne. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Koszalina.
Laureatów konkursu poznamy w czerwcu.

ap/ds