fot. MSWiA
W ramach podpisanych w sobotę umów, do 15 zachodniopomorskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej trafią: 12 nowoczesnych wozów ratowniczo-gaśniczych oraz 3 łodzie ratownicze.

Nowy sprzęt będzie kosztować prawie 10,3 mln zł. Środki na jego zakup pochodzą z Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych.

Z nowych wozów i łodzi ratowniczych będą korzystali strażacy-ochotnicy z jednostek w: Stanominie (powiat białogardzki), Ustroniu Morskim (pow. kołobrzeski), Parsęcku (pow. szczecinecki), Redle (pow. goleniowski), Żukowie (pow. sławieński), Zamęcinie (pow. choszczeński), Starych Łysogórkach (pow. gryfiński), Starym Jarosławiu (pow. sławieński), Wysokiej Kamieńskiej (pow. kamieński), Dolicach (pow. stargardzki), Kierzkowie (pow. myśliborski), Rudkach (pow. wałecki), Bielkowie (pow. starogardzki), Kluczewie (pow. drawski), Osinowie Dolnym (pow. gryfiński).

- Druhny i druhowie OSP, za wasz trud i poświecenie, za waszą służbę chcę dzisiaj w imieniu rządu premiera Mateusza Morawieckiego z całego serca podziękować - powiedział wczoraj w Szczecinie minister Joachim Brudziński. - Dzisiejsza uroczystość podpisania umów na dofinansowanie dla Ochotniczych Straży Pożarnych, to dla mnie powód do olbrzymiej radości i satysfakcji - dodał.

Joachim Brudziński zaznaczył, że sprzęt trafi do małych gmin i powiatów, ponieważ "każdy Polak niezależnie od tego gdzie mieszka, ma takie samo prawo do poczucia bezpieczeństwa, a druhny i druhowie OSP, to bezpieczeństwo zapewniają".

red./ar