fot. Mateusz Sienkiewicz
Urządzenia przekazał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. Wprowadzenie sprzętu do użytkowania odbyło się w ramach narady podsumowującej działania KP PSP w Drawsku Pomorskim w 2018 roku.

Przekazując strażakom nowe urządzenia sfinansowane w większości ze środków państwowych, minister Paweł Szefernaker mówił, że ten sprzęt nie ma barw partyjnych, bo ma przede wszystkim służyć w ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców: - Strażacy mają w regionie bardzo dużo pracy. Potrzebne są zatem nowoczesny sprzęt oraz takie wynagrodzenia, które pozwolą spokojniej tę służbę pełnić funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom PSP, a także druhnom i druhom OSP.

Nowy sprzęt to większe możliwości drawskich strażaków.

- Wóz, który dziś otrzymaliśmy to samochód terenowy, który pozwoli nam na działania w trudnym terenie - leśnym czy poligonowym - podkreśla młodszy brygadier Paweł Dymecki, komendant powiatowy PSP w Drawsku Pomorskim.

Nowy wóz bojowy kosztował ponad milion 200 tysięcy złotych. Ponad milion to dotacja skarbu państwa. Pozostałą kwotę wyłożyli lokalni samorządowcy, którzy także dofinansowali zakup drobnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego o wartości ponad 60 tys. złotych.

ms/ar

fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz

Posłuchaj

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych
młodszy brygadier Paweł Dymecki, komendant powiatowy PSP w Drawsku Pomorskim