fot. iszczecinek.pl
Dwóch uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze oraz jeden uczeń z miejscowego Zespołu Szkół Nr 7 z pozytywnymi wynikami testów na COVID-19.

Szczecinecki sanepid skierował ponad 20 osób na kwarantannę.

- Uczeń nie przebywa w internacie, ale zanim wykryto u niego obecność wirusa, miał kontakt z dwójką nauczycieli i dziewiętnaściorgiem uczniów, dlatego tak liczną grupę poddano izolacji - poinformowała Anna Bąk, zastępca kierownika Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku.

W odosobnieniu, w internacie, przebywa m.in. sześcioro uczniów z liceum Tarasa Szewczenki w Białym Borze. To młodzież z Ukrainy - dwóch chłopców jest chorych, natomiast cztery uczennice poddano kwarantannie.

- Te dzieci po przyjeździe do szkoły zostały odseparowane od innych uczniów. Cztery dziewczynki, które miały z nimi kontakt, są w kwarantannie. Reszta uczniów jest bezpieczna. Możemy spokojnie prowadzić zajęcia - powiedziała Dorota Drzewiecka, dyrektor placówki.

Z niepotwierdzonych informacji wiadomo, że szkoła nie zdecydowała się na wprowadzenie nauczania zdalnego albo hybrydowego. W piątek placówka będzie zamknięta w ramach tzw. godzin dyrektorskich.

Na co najmniej dwa dni zawieszono także lekcje w Szkole Podstawowej w Gwdzie Wielkiej. Tu co prawda nie ma osoby zakażonej, ale jedna z nauczycielek miała kontakt z chorym na koronawirusa.

Dyrektor Andrzej Wojnicz w uzgodnieniu z wójtem gminy Szczecinek zdecydował więc o zamknięciu szkoły: - Czwartek i piątek będą dniami wolnymi od pracy w szkole. Chciałem, żebyśmy dali sobie czas na rozwinięcie tej sprawy.

Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, uczniowie i przedszkolaki ze szkoły w Gwdzie Wielkiej wrócą do nauki w poniedziałek. To grupa 67 osób.

ms/rz

Posłuchaj

Dorota Drzewiecka
Andrzej Wojnicz
materiał Mateusza Sienkiewicza