fot. facebook.com/pg/FIVB.InternationalVolleyballFederation
W najbliższy czwartek „Biało-czerwoni" zmierzą się z reprezentacją Serbii. Dzień później ich rywalami będą Włosi.

Polacy całkowicie zdominowali pierwszą część mistrzostw świata. Pokonali Kubę oraz Bułgarię 3:1, a w starciu z Iranem nie stracili seta. Schody zaczęły się na początku drugiej fazy grupowej. Podopieczni Vitala Heynena nagle zaczęli grać źle. Ulegli niespodziewanie Argentynie 2:3, a następnie ograli ich Francuzi 3:1. Mimo porażek, udało się pokonać Serbię 3:0. Zwycięstwo pozwoliło awansować „Biało-czerwonym” do najlepszej szóstki.

W ostatniej już fazie grupowej rywalami Polaków będą Włosi oraz... Serbowie, którzy chcą się zrewanżować za sobotnią porażkę. Siatkarze z półwyspu Apenińskiego są natomiast współgospodarzami turnieju. Wygrywali mecz za meczem, ale ich dobrą passę zakończyli Rosjanie. Odnieśli łącznie siedem zwycięstw.

W drugiej grupie zmierzą się Amerykanie, Brazylijczycy oraz Rosjanie. Co ciekawe, ci pierwsi nie odnieśli jeszcze porażki na mistrzostwach świata, wygrali wszystkie osiem spotkań.

Pierwsze dwie drużyny z obydwu grup awansują do najlepszej czwórki. Półfinały odbędą się w najbliższą sobotę, dzień później zaplanowane są mecze o brąz i złoto.

TERMINARZ POLSKIEJ GRUPY
26.09 (środa): godz. 21:15: Włochy – Serbia.
27.09 (czwartek): godz. 20:30: Polska - Serbia.
28.09 (piątek): godz. 21:15: Włochy - Polska.

red./rż