fot. facebook.com/pg/FIVB.InternationalVolleyballFederation
Reprezentacja Polski siatkarzy zagra dzisiaj w Warnie z Iranem, w swoim czwartym grupowym meczu odbywających się w Bułgarii i Włoszech mistrzostw świata.

„Biało-czerwoni” zapewnili już sobie awans do drugiej rundy grupowej. Po trzech kolejkach mają dziewięć punktów - tyle samo co Irańczycy i Bułgarzy, którzy jednak rozegrali jeden mecz więcej.

Kapitan polskiej drużyny - Michał Kubiak spodziewa się trudnej przeprawy: - Irańczycy będą zmotywowani, by wygrać. To nie będzie łatwy mecz. Jeśli dobrze zagramy, to powinniśmy sobie z nimi poradzić.

Środkowy Jakub Kochanowski dodał również, że mecz z Iranem może być pełną napięć konfrontacją: - To jest bardzo wymagający przeciwnik. Myślę, że trzeba nastawić się na ogromną walkę. Kiedy Polska gra z Iranem, zawsze jest dodatkowy, pozasportowy smaczek.

Z kolei szef banku informacji polskiego zespołu Robert Kaźmierczak krótko scharakteryzował rywala: - Na ich korzyść przemawia budowa zespołu. Widać, że ich trener przez całą Ligę Narodów, igrzyska azjatyckie, sparingi, budował pierwszą szóstkę. Mają ogromne doświadczenie.

Początek spotkania Polska-Iran o godzinie 19.30.

IAR/rż

Posłuchaj

Michał Kubiak o spotkaniu z Iranem
Jakub Kochanowski o rywalu
Robert Kaźmierczak charakteryzuje Irańczyków