fot. Przemysław Grabiński
W Szkole Policji w Pile zakończył się dziś wojewódzki etap konkursu „Dzielnicowy Roku 2018”. Zwyciężył w nim pracujący na co dzień w Jastrowiu sierż. sztab. Tomasz Idzik z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin najlepszy dzielnicowy w Wielkopolsce, rywalizacja polegała na sprawdzeniu się w czterech konkurencjach: - Na początku było strzelanie, w którym wygrałem. Następnymi konkurencjami były pierwsza pomoc, przyjęcie interesanta, test wiedzy ogólnej. Generalnie, praca jest trudna. Różne rzeczy zdarzają się na służbie.

- Ten kontakt z dzielnicowym jest bardzo potrzebny. Powinien on pomagać społeczności lokalnej, działać, by wszelkie problemy nie narastały - dodał insp. Piotr Mąka, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Drugie miejsce w konkursie zajął dzielnicowy z Ostrowa Wielkopolskiego, a trzecie – policjantka z Czarnkowa. Laureaci pierwszych dwóch miejsc będą reprezentować wielkopolską policję w rywalizacji ogólnopolskiej, która w październiku odbędzie się w Katowicach.

pg/rż

Posłuchaj

Tomasz Idzik, najlepszy dzielnicowy w Wielkopolsce
insp. Piotr Mąka o roli dzielnicowego