W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk politolog odniósł się m.in. do wyborów samorządowych.

- Na szczeblu ogólnokrajowym mówi się o sprawach makro. Partie opowiadają, co chcą i czego nie chcą zrobić dla samorządu. Nie uciekniemy w tej kampanii samorządowej od polityki – powiedział Bartłomiej Biskup.

Gość audycji ustosunkował się również do trwającej kampanii wyborczej: - Mamy kandydatów na radnych, burmistrzów lub prezydentów. Oni mówią o rzeczach na co dzień nam bliskich - mostach, chodnikach, drogach, kanalizacji czy wodociągach. Tych włodarzy lub radnych jest łatwiej rozliczyć. W wyborach samorządowych, w większych miastach obywatele będą się kierowali preferencjami partyjnymi, zaś w większości gmin tym, co dany kandydat obiecał lub zrobił. W niewielkiej lokalnej społeczności występuje bardzo mało komitetów partyjnych, są zaś komitety lokalne. Bardzo często partie podszywają się pod te ugrupowania. Chcą po prostu uzyskać większe poparcie i pod tą zmienioną nazwą kandydują.

Bartłomiej Biskup opowiedział także o udziale poszczególnych partii politycznych w wyborach samorządowych, współpracy rządu z opozycją, a także konwencji samorządowej Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej w poniższej audycji.

Posłuchaj

Gość „Studia Bałyk”, Bartłomiej Biskup: