8 marca odbyła się fascynującą podróż. Wraz z wyjątkowym obserwatorem rzeczywistości Tomaszem Owsianym odwiedziliśmy Filipiny. To miejsce skrywa w sobie mnóstwo przejmujących historii.

PREZENTACJA "POD CIEMNĄ SKÓRĄ FILIPIN"
TOMASZ OWSIANY


OPIS: 
„Pod ciemną skórą Filipin” – W ciągu samotnej ośmiomiesięcznej wyprawy poznawczej Tomasz Owsiany odwiedził sześć plemion i ludów oraz wybrane społeczności Filipin we wszystkich makroregionach kraju. Nawiązał bliskie więzi z mieszkańcami i uczestniczył w ich codziennym życiu: w miasteczkach, w górach, w dżungli i nad brzegiem oceanu. Wyrabiał węgiel, uprawiał zbieractwo, orał bawołami ryżowiska i brał udział w ceremoniach. Mieszkał w kolonii karnej, poznał szamana uprawiającego czarną magię i dotarł do obozu grupy paramilitarnej na Mindanao. Celem jego wyprawy było doświadczenie próbek z pełnego przekroju Filipin, poznanie nieeksportowej twarzy kraju oraz znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak przeobrażają się tamtejsze rdzenne kultury pod wpływem nowoczesności.

GALERIA ZDJĘĆ:

fot. Tomasz Owsiany
fot. Tomasz Owsiany
fot. Tomasz Owsiany
fot. Tomasz Owsiany
fot. Tomasz Owsiany
fot. Tomasz Owsiany
fot. Tomasz Owsiany
fot. Tomasz Owsiany
fot. Tomasz Owsiany
fot. Tomasz Owsiany

Tomasz Owsiany – (1984),  z wykształcenia romanista i tłumacz języka francuskiego. Autor pokazów podróżniczych oraz stały współpracownik miesięcznika "Poznaj Świat". Laureat Nagrody Dziennikarzy Kolosów (za rok 2015) za wyprawę "Pod ciemną skórą Filipin", wyróżnioną także w kategorii Podróż. Autor książek "Madagaskar. Tomek na Czerwonej Wyspie" oraz „Pod ciemną skórą Filipin”. Miłośnik przyrody, odpoczywający najpełniej w lesie i na górskich szlakach.

Tomasz Owsiany zaprasza na spotkanie w Radiowym Klubie Obieżyświata