fot.youtube.com
Przebudowa drogi krajowej nr 21 w centrum kurortu przedłuża się. Wszystko przez złe warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły dokończenie remontu. Jednak przy okazji pojawiły się plany kolejnej przebudowy. 

Chodzi tu o przejście dla pieszych, które znajduje się w niezbyt bezpiecznym miejscu. Mówi Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

- Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest postawienie sygnalizacji świetlnej. W tej chwili staramy się otrzymać zgodę i pozyskać środki na ustawienie jej. Poprawiłaby ona bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych i problem zostałby rozwiązany.

 Na razie nie wiadomo, kiedy znajdą się środki na montaż sygnalizacji. Dlatego ustecki samorząd chce na własną rękę podjąć działania zwiększające bezpieczeństwo pieszych na moście - wyjaśnia Adam Meller-Kubica:

- W najbliższym czasie podejmiemy dodatkowe starania także pisemne, aby zmienić lokalizację przejścia z wysepki, która postawiona jest teraz na moście, na bezpieczniejsze, które mogłoby być zlokalizowane na odnodze skrzyżowania, przy ul. Westerplatte.
 
Na takie rozwiązanie nie chce się zgodzić się właściciel drogi.
Przebudowa mostu na DK 21 w Ustce miała zakończyć się we wrześniu. Cała inwestycja za którą płaci właściciel - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - kosztuje ponad 11 milionów złotych.

ms/ds