fot. iszczecinek
Okres od 15 grudnia do 15 marca - jest wyłączony z czasu trwania kontraktu. W związku z tym prowadzone są roboty, na które pozwalają warunki atmosferyczne - zaznacza Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z oddziału w Szczecinie.

- W zakresie robót mostowych trwają m.in. roboty zbrojarskie, betonowanie płyt zespalających czy przygotowanie betonu podkładowego. W zakresie robót drogowych wykonywane są wymiany gruntu, wzmocnienia podłoża, wykopy. Wykonuje się także działania mające na celu poprawę obecnego stanu dróg lokalnych, który przez warunki atmosferyczne nie jest najlepszy. Prowadzona jest też przebudowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz sieci wodociągowej - dodaje rzecznik.

Czy zalane tereny po intensywnych opadach deszczu mogą opóźnić budowę? Mateusz Grzeszczuk zapewnia, że pierwotny termin oddania inwestycji nadal jest aktualny:

- Prace budowlane są z pewnością wrażliwe na warunki atmosferyczne, niemniej zakończenie kontraktu zgodnie z umową planowane jest na kwiecień 2019 roku. GDDKiA będzie mobilizować wykonawcę do prowadzenia robót z jak największą intensywnością - mówi.

Do końca ubiegłego roku koszt realizacji projektu wyniósł ponad 63 miliony złotych.

iszczecinek/Redakcja/ds