Już po raz drugi Akademia Pomorska w Słupsku organizuje POMORSKI FESTIWAL NAUKI, który odbędzie się w dniach 24 i 25 maja 2018 r. Studenci i pracownicy przygotowali dla mieszkańców Słupska i okolic program festiwalowy bogaty w wydarzenia dostosowane do różnego wieku i zainteresowań odbiorców.

W pierwszym dniu Festiwalu odbędą się liczne wykłady, pokazy i warsztaty laboratoryjne w poszczególnych Instytutach i Katedrach Akademii Pomorskiej. Przed Urzędem Miasta Słupska studenci oraz wykładowcy stworzą po raz kolejny fantazyjne portrety przechodniów w ramach „Międzynarodowej firmy a'la Witkacy”, a w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie przeprowadzone zostaną warsztaty z rozpoznawania roślin zielarskich. Na na ulicach Słupska odbędzie się gra terenowa.

W drugim dniu planowany jest Piknik Naukowy na placu przed budynkiem AP przy ul. Westerplatte 64, Dla uczestników pikniku szykujemy liczne atrakcje, m.in. pokazy i eksperymenty z dziedziny fizyki, chemii, robotyki i biologii; warsztaty z tworzenia rysunków matematycznych i origami, wystawa owadów oraz mobilne planetarium. Nie zabraknie również pokazu sprzętu i pojazdów służb mundurowych oraz pokazu udzielania pomocy medycznej podczas symulowanego wypadku drogowego. W gmachu AP odbędzie się finał konkursu Festiwalu Polskiej Piosenki SWEGO NIE ZNACIE.

Udział w festiwalu jest bezpłatny, ale uczestnictwo w niektórych imprezach będzie wymagało wcześniejszej rejestracji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

aj