fot. prk24.pl
Ponad 40 zawodników rywalizowało w hali bokserskiej SKB Energa Czarni podczas Mistrzostw Wybrzeża w Boksie. Dwudniowy turniej w Słupsku gwarantował zwycięzcom udział w mistrzostwach Polski w poszczególnych kategoriach wagowych i wiekowych.

Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy w kategoriach: kadet, junior i senior. Wystartowało ogółem 44 zawodników z następujących klubów: Boxing Team Chojnice, Boxing Team Gruchała, Sako Gdynia, SKB Energa Czarni Słupsk, WKB Wejherowo, Beniaminek Starogard Gdański, Sako Gdańsk, Bombardier Wybrzeże, Novi Polnica, Garda Wicko.

Z pięściarzy Słupskiego Klubu Bokserskiego Energa Czarni tytuły Mistrza Wybrzeża wywalczyli: Jakub Borkowski, Kacper Derda i Natan Konszewicz.

- Większość walk była na wysokim poziomie - mówi Marek Pałucki, prezes SKB Energa Czarni. - Swoje duże umiejętności potwierdził Natan Konszewicz, wychowanek naszego klubu, z którym wiążę duże nadzieje na medal podczas Mistrzostw Polski. Również dobrze punktował Kacper Derda, który zarówno w sobotę, jak i w niedzielę miał wymagających przeciwników. W jego przypadku również możemy liczyć na niespodziankę podczas ogólnopolskich zawodów - dodaje.

Redakcja/ar