fot.pxhere.com
Pomagano głównie przy wypełnianiu elektronicznej ewidencji zakupów i sprzedaży VAT. W trakcie pierwszego sobotniego dyżuru urząd skarbowy odwiedziło sporo zainteresowanych.

Pomoc się przydaje - podkreśla pan Andrzej, koszaliński przedsiębiorca:

- Od tego roku obowiązkiem jest składać JPK. Teoretycznie nic się nie zmieniło, bo robi się to elektronicznie, tylko ja najpierw miałem problem ze statusem i przyszedłem tutaj po pomoc.

Mikroprzedsiębiorcy jednolity plik kontrolny muszą przesłać do 26 lutego. Warto, aby nie robić tego na ostatnią chwilę - podkreśla Małgorzata Wielgosz z II Urzędu Skarbowego w Koszalinie:

- Żebyśmy się nie dziwili, że ostatniego dnia jakiś plik nie chce przejść. Wyjaśniamy, jak korzystać z aplikacji e-mikrofirma, odpowiadamy na pytania, jak wysłać i wprowadzić faktury. Stanowiska są przygotowane, zainstalowana jest aplikacja, więc można przyjechać z fakturami, my pomożemy przejść cały proces i wysłać pliki.

Dyżury w urzędach skarbowych potrwają do 24 lutego, od poniedziałku do piątku, w godzinach otwarcia placówek oraz dodatkowo w soboty od 9.00 do 13.00.

mm/ds