fot. sp-slawsko.pl
Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Sławsku serdecznie zaprasza na VII Edycję Biegu im. Asi Kenig, który odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. o godzinie 9.00 na terenie Gminy Sławno.

Impreza sportowa jest wydarzeniem cyklicznym i obejmuje biegi dziecięce, dla przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej, młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej oraz bieg główny na dystansie 10 km dla dorosłych biegaczy. Podsumowaniem całej imprezy biegowej jest oficjalne wręczenie pucharów, dyplomów i okolicznościowych upominków dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Misją i przesłaniem Biegu im. Asi Kenig jest przede wszystkim uczczenie pamięci byłej uczennicy i koleżanki, która zginęła tragicznie w wypadku samochodowym. Organizatorzy zwracają także szczególną uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach dzieci i młodzieży oraz uczulają poprzez prelekcje edukacyjne na prawidłowe zachowania się w ruchu komunikacyjnym oraz przeprowadzają warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla wszystkich uczestników imprezy sportowej.

Impreza biegowa ze względu na swoje specyficzne przesłanie zasługuje na uznanie i wyróżnienie, ponieważ zrzesza wokół organizatorów bardzo wielu wolontariuszy oraz biegaczy, którym tego typu imprezy uświadamiają konieczność zwracania uwagi na wartość, jaką jest ludzkie życie i że warto przeżyć je bezpiecznie. W tym roku Bieg imienia Asi Kenig został włączony do Grand Prix Powiatu Sławieńskiego.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

aj