fot. Rafał Wolny
Agenci CBA z Łodzi zatrzymali dziś zastępcę kierownika oraz specjalistę ds. gospodarki odpadami w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej.

- Sprawa ma związek ze śledztwem dotyczącym ustawiania przetargów w spółkach miejskich na zakup śmieciarek - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA.

W prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi postępowaniu chodzi o przetargi z 2016 r. na łączną kwotę 2,5 mln zł. Korzyści ze zmowy miała czerpać jedna z wrocławskich firm. Wcześniej w sprawie przesłuchano 6 osób, wśród nich burmistrza Koła i prezesa tamtejszego zakładu usług komunalnych.

Zatrzymania w Koszalinie mają związek z zakupem przez PGK używanej śmieciarki za ćwierć miliona złotych. - Pierwsze działania w tej sprawie CBA prowadziło u nas już rok temu - podkreśla prezes spółki Tomasz Uciński, który czeka na wynik prokuratorskiego śledztwa.

Pracownicy PGK Koszalin zostali przewiezieni do Łodzi na przesłuchanie. Z informacji, jakie uzyskaliśmy w tamtejszej Prokuraturze Regionalnej wynika, że odbędzie się ono w środę. Wówczas też mężczyźni usłyszą ewentualne zarzuty. 

rw/ar

Posłuchaj

Tomasz Uciński, prezes PGK
Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA