fot. Arkadiusz Wilman
Rozdali plakaty-kalendarze z patriotycznym motywem. Młodzież Wszechpolska w Koszalinie przeprowadziła tegoroczną edycję akcji pn. „Kocham Polskę”.

- Plakaty przedstawiają trzy sylwetki działaczy niepodległościowych - mówi Michał Karpiński, wiceprezes zachodniopomorskiego okręgu Młodzieży Wszechpolskiej. - Na pierwszym planie jest Roman Dmowski, który wziął udział w konferencji w Wersalu i miał ogromny wpływ na późniejsze korzyści dla Polski i odzyskanie niepodległości. Obok jest Jan Ignacy Paderewski, który był bliskim współpracownikiem Dmowskiego oraz Józef Piłsudski, który był ojcem Legionów Polskich - wyjaśnia.

Kampania społeczna „Kocham Polskę” ma, zdaniem organizatorów, promować nowoczesny patriotyzm. - Jest organizowana od 10 lat zawsze w okolicach Walentynek. W związku z tym, że to święto miłości, chcemy zachęcić Polaków do zaangażowania się w losy własnego kraju, miłości do ojczyzny i szerzenia patriotyzmu - mówi Michał Karpiński.

W Koszalinie akcja została zorganizowana po raz trzeci. Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej rozdali 100 plakatów-kalendarzy na ulicach miasta, oraz za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku.

AW/ez