fot. archiwum PRK
Zakończył się remont Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczecinku. Polegał on m.in. na dociepleniu elementów konstrukcyjnych, wymianie okien, grzejników, rur wentylacyjnych, budowie systemów oświetlenia oraz zainstalowaniu nowych kotłów i pomp ciepła.

Choć z zewnątrz tego nie widać, to naprawdę wiele się zmieniło. Nie obyło się bez problemów, przez co remont potrwał do grudnia 2017 roku, chociaż miał się zakończyć w sierpniu. Wszystko przez nieprawidłowo przygotowany projekt.

- Ten remont był pełen niespodzianek, bo projekt musiał ulegać modyfikacjom. Dokonano też kilku cennych odkryć. Jedno jest widoczne dla wszystkich. Otóż w sali nr 53 obok sekretariatu odkryto namalowany kredą napis wykonany przez murarza. To jego autograf, który zachowaliśmy ochraniając szkłem – wyjaśnia Agnieszka Orłowska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczecinku.

Całość prac wykonanych w Szczecinku pochłonęła ponad 3 miliony 300 tys. zł, z czego ponad 2,8 mln zł to dofinansowanie unijne. Dodatkowo wygłuszono także sale płytami akustycznymi, wyrównano posadzki oraz położono parkiet dębowy.

UM Szczecinek/iszczecinek/ez