fot. Marcin Prusak
Celem działania jest m.in. nauka przyszłych mam, jak mają obchodzić się z samochodowymi fotelikami dla dzieci.

Problemem jest także przekonanie kobiet w ciąży, aby zapinały pasy bezpieczeństwa - mówi podkomisarz Lesław Kot z wydziału ruchu drogowego słupskiej policji.

- Przepisy zezwalają kobietom o widocznej ciąży, aby nie poruszały się, mając zapięte pasy bezpieczeństwa. Chcemy uświadomić panie, jakie ryzyko niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów. Jakie są techniczne możliwości, które mogą spowodować, że te pasy będą zapięte prawidłowo, które nie będą przeszkadzały kobiecie i które nie będą naciskały na płód.

Ideę akcji wyjaśniającej zasady bezpieczeństwa drogowego dla rodzin z dziećmi popierają przyszłe mamy, uczestniczki szkolenia:


- Chciałabym się dowiedzieć, kiedy będę już miała dziecko, jak mam się zachować, aby czuć się bezpiecznie na ulicy i jak prawidłowo obchodzić się z fotelikiem w samochodzie.

Kolejne warsztaty na temat bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży za tydzień. Wówczas także organizatorzy akcji będą rozdawać na ulicach Słupska odblaski. Otrzymają je rodziny z wózkami i małymi dziećmi.

mp/ds