fot. Paulina Politowska
X Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2018 roku.

Głównymi celami Turnieju są konsolidacja szkół, która zaowocuje bardziej świadomym ubieganiem się absolwentów klas o profilu policyjnym do służby w administracji publicznej oraz otwarcie Policji na środowisko młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Turniej jest autorskim pomysłem pilskiej Szkoły Policji, który ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas o profilu policyjnym. Drugiego dnia Turnieju zorganizowane zostanie Miasteczko Policyjne, które dostępne będzie dla wszystkich uczestników Turnieju oraz mieszkańców Piły i okolic.

W Turnieju może wziąć udział maksymalnie 25 reprezentacji, w tym reprezentacje, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego w poprzedniej edycji Turnieju. W przypadku większej liczby zgłoszeń, drużyny biorące udział w Turnieju wyłonione zostaną w drodze eliminacji, w oparciu o pisemny test wiedzy.

W ramach X Turnieju rozegrane zostaną następujące konkurencje:

  • sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji,
  • test sprawności fizycznej (tor przeszkód),
  • test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy,
  • test umiejętności strzeleckich.

Informacje dotyczące Turnieju będą publikowane na stronie internetowej Szkoły (w aktualnościach oraz w zakładce Turniej Klas Policyjnych) oraz na prowadzonych przez Szkołę portalach społecznościowych.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.


aj