Tym razem projekt wprowadzenia dodatkowych zajęć z wychowania seksualnego zgłaszają radni miejscy Platformy Obywatelskiej.

Mówi Beata Chrzanowska z PO:

- Ten projekt zostanie przekazany środowisku oświatowemu, przekażemy go do szkół po to, żeby zebrać opinie i wszelkiego rodzaju informacje. Następnie zostaną one przedstawione komisji edukacji i komisji zdrowia i praw społecznych, a dopiero później do rady miejskiej.

To już drugi pomysł wprowadzenia dodatkowych zajęć z edukacji seksualnej dla słupskich uczniów. W ubiegłym tygodniu z taką inicjatywą wystąpił prezydent Słupska. Podczas sesji Rady Miejskiej rajcy odrzucili tę propozycję. Przeciw głosowali, między innymi, radni PO, którzy teraz zgłaszają taki sam pomysł. Działanie prezydenta to tylko efekt propagandowy - zaznacza Zbigniew Konwiński, poseł PO ze Słupska.

- Stała się w naszej ocenie rzecz nieuczciwa. Rzucono projekt, który rzekomo miał być projektem edukacji seksualnej. Jesteśmy za tym, żeby edukacja seksualna była w szkołach i stąd przedkładamy nasz projekt, ale na konsultacje. Zainteresowani słupszczanie mają powiedzieć, w jakim kształcie go chcą i wtedy może być zmieniany.

Projekt dodatkowej edukacji seksualnej w słupskich szkołach ma trafić pod głosowanie na marcowej sesji Rady Miejskiej.

mp/ds