„Prosimy o pomoc i zdecydowane działania” - apelowali do prezydenta Słupska członkowie stowarzyszenia Gmina Jest Nasza

Walczą oni o zablokowanie budowy fabryki mączki rybnej i oleju na terenie Włynkówka w gminie Słupsk. To kilometr od granic Słupska i niedaleko powstającego aquaparku. - Trzeba działać szybko i na wielu polach. Codziennie się pojawiają nowe informacje w sprawie. Dotarliśmy między innymi do raportu dotyczącego budowy fabryk tego typu. Wszystkie argumenty zebraliśmy w jednym dokumencie i rozesłaliśmy do odpowiednich instytucji. Teraz czekamy na efekty - mówi Mariusz Borzęcki, szef stowarzyszenia.

Robert Biedroń tłumaczył, że dopiero po wstrzymaniu prac przez wojewodę miasto może domagać się zostania stroną w postępowaniu administracyjnym. Z takim wnioskiem Słupsk zwrócił się już do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Spotkanie nie przyniosło nowych wątków w sprawie, polegało na wyjaśnieniu swoich stanowisk. Coraz więcej środowisk wyraża jednak swój protest przeciwko budowie fabryki w pobliżu Słupska. Apel o działanie skierowany m.in. do parlamentarzystów Ziemi Słupskiej, Ministra Środowiska, Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz Wojewody Pomorskiego wystosuje także na najbliższej sesji słupska Rada Miasta.

RS/ez