fot. policja.pl
W ferie odbędzie się blisko 4 tysiące kolonii i zimowych wyjazdów dla dzieci i młodzieży, z czego 150 to wyjazdy zagraniczne. Podczas ferii trwających do 25 lutego w kolejnych województwach Inspekcja Transportu Drogowego będzie szczegółowo kontrolować autokary przewożące dzieci.

Dziś rozpoczynają się ferie w czterech województwach: zachodniopomorskim, mazowieckim, dolnośląskim i opolskim. Rodzice mogą poprosić o kontrolę autokaru, który ma zawieść ich dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce policji lub dzwoniąc pod nr 997. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Policjanci przygotowali też w Zachodniopomorskiem kilkadziesiąt stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek zimowy. Ich listę można znaleźć TUTAJ >>.

Posyłając dziecko na zimowisko, warto także sprawdzić na stronie wypoczynek.men.gov.pl, czy organizatorzy wypoczynku mają wszystkie niezbędne pozwolenia. Do telefonu dziecka należy też wpisać kilka ważnych numerów: do bliskich, numer ratunkowy 112 oraz numery telefonów GOPR, TOPR czy innych służb.

Redakcja/IAR/ar