fot. dzielo.pl
Obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbędzie się w dniach 10-16 lipca.

- Stypendyści chcieli, by kolejny obóz odbył się nad Bałtykiem - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin ksiądz Paweł Wojtalewicz z Fundacji.
Koszalin został wybrany jako miasto, którego honorowym obywatelem jest święty Jan Paweł II:

- Przede wszystkim chcemy nawiązać do pierwszej wolnościowej pielgrzymki świętego Jana Pawła II z 1991 roku. Tym samym pragniemy przypomnieć naszym stypendystom o tym, że Boga zawsze trzeba stawiać na pierwszym miejscu.

Organizację obozu wesprze koszaliński samorząd, który na potrzeby obozu udostępni jedną z miejskich szkół. Prezydent miasta Piotr Jedliński podkreśla, że takie wydarzenie to także okazja do promowania Koszalina jako dobrego miejsca do życia również dla młodych:

- Będziemy ich zachęcać do tego, aby wrócili nie jako turyści, bo przedsiębiorcy chcą ściągać kadry do Koszalina. Studenci zdolni i chętni do pracy są bardzo mile widziani w naszym mieście. 

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga niezamożnej, zdolnej młodzieży ze wsi i małych miasteczek. Teraz z jej pomocy korzysta około 2000 stypendystów, także z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

ap/ds