fot. GDDKiA
Dodatkowe pieniądze to efekt poprawek zgłoszonych przez posłów Prawa i Sprawiedliwości do uchwalonego dziś przez Sejm budżetu na ten rok.

Trzy i pół miliona złotych zarezerwowano na budowę komendy Straży Pożarnej w Koszalinie, milion dla Drawska Pomorskiego na kupno wozu dla strażaków oraz pół miliona na ścieżkę dla pieszych i rowerzystów przy krajowej drodze Trzebiele-Biały Bór.

W rozmowie z Polskim Radiem Koszalin posłanka PiS ze Szczecinka Małgorzata Golińska zwróciła uwagę, że poprawki zostały zgłoszone wspólnie z ministrem Pawłem Szefernakerem, posłem Stefanem Strzałkowskim i w uzgodnieniu z europosłem Czesławem Hocem.

- Inicjatorami, wnioskodawcami są tak naprawdę mieszkańcy naszego regionu, bo od nich słyszeliśmy na spotkaniach otwartych prośby o wsparcie konkretnych inwestycji. Więc jest to nie tyle sukces posłów, ale mieszkańców - powiedziała Małgorzata Golińska.

W głosowaniach przepadły poprawki opozycji. Dotyczyły m.in. budowy dróg S11 i S6.

- Odrzucone zostały poprawki w sprawie budowy odcinków dróg S11 i S6, które najbardziej interesują mieszkańców Pomorza Środkowego, a zostały zarzucone przez PiS - powiedział poseł PO Zbigniew Konwiński.

Posłanka Małgorzata Golińska podkreśliła, że droga S11 na odcinku Szczecinek-Koszalin jest już w realizacji. Są na ten odcinek zagwarantowane pieniądze i trwają prace przygotowawcze.

Wszystkie inwestycje ujęte w budżecie państwa muszą się zacząć w tym roku.

ak/ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

Małgorzata Golińska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, o roli mieszkańców
Zbigniew Konwiński, poseł PO, o odrzuconych poprawkach w sprawie dróg S6 i S11
Małgorzata Golińska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, o roli budowie drogi S11