fot. twitter@PNisztor
Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski i prezydent Koszalina Piotr Jedliński rozmawiali w środę wieczorem w warszawskim hotelu Sheraton. Zdjęcia z tego spotkania pojawiły się na twitterze dziennikarza śledczego Piotra Nisztora. Spotkanie, zauważone przez stołecznych dziennikarzy, już wywołało falę komentarzy. O czym rozmawiali prezydent Koszalina popierany przez PO i sekretarz generalny tej partii? To najczęściej stawiane pytanie.

My też jesteśmy ciekawi, dlatego staramy się o komentarz obu polityków. Obaj panowie znają się i współpracują na niwie partyjnej i samorządowej od lat i ich wzajemne kontakty nie są niczym dziwnym, jednak spotkanie w luksusowym stołecznym hotelu zwróciło uwagę internautów przede wszystkim ze względu na gorący kontekst wydarzeń ostatnich tygodni.

Stanisław Gawłowski, koszaliński poseł, szef Platformy Obywatelskiej w województwie zachodniopomorskim, a także sekretarz generalny tej partii, jest dziś obiektem zainteresowania Prokuratury Krajowej. Kilkanaście dni temu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego na zlecenie PK przeszukali jego koszalińskie i warszawskie mieszkanie, a do sejmu trafił wniosek o uchylenie Gawłowskiemu immunitetu poselskiego – to warunek konieczny, by PK mogła mu postawić zarzuty w związku z podejrzeniem o m.in. korupcję. Działania te miały związek ze śledztwem dotyczącym - jak twierdzi Prokuratura Krajowa - przyjęcia przez posła łapówek o wartości co najmniej 200 tysięcy złotych w czasie, kiedy pełnił funkcję wiceministra środowiska w rządach PO-PSL. W tle pojawia się także wątek związany z możliwym złamaniem tajemnicy państwowej oraz kwestia jego pracy doktorskiej.

Piotr Jedliński jest od 2010 roku prezydentem Koszalina popieranym przez Platformę Obywatelską, choć formalnie nie jest członkiem partii. Wiadomo, że będzie startował w tegorocznych wyborach na urząd prezydenta Koszalina na kolejną kadencję.

Redakcja