fot. ms.gov.pl
Prokuratura Rejonowa w Słupsku w grudniu 2017 r. skierowała do słupskiego Sądu Rejowego akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi gminy Ustka, to jest przeciwko Krzysztofowi K. (lat 32) w związku z nielegalnym połowem trzech troci wędrownych.

Do zdarzenia doszło 27 października 2017r. w Bydlinie, przy ujściu rzeki Gnilna do rzeki Słupi w okresie ochronnym. Oskarżony do nielegalnego połowu troci wędrownych wykorzystał narzędzie połowowe w postaci pontonu stawnego. Wartość złowionych, niemal 10-kilogramowych, ryb wynosiła 400 złotych i 40 groszy.

Do ujawnienia przestępstwa doszło podczas wspólnego patrolu funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Ustce oraz funkcjonariuszy Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej w Słupsku. Złapali  oni sprawcę „na gorącym uczynku”. Mężczyzna próbował także uciekać.

Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa oraz wyraził skruchę, żałując jego popełnienia. Za swoje postępowanie zapłaci 2700zł grzywny. Sąd uznał także, że żandarm musi zapłacić także nawiązkę na rzecz Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego. To ponad 2800 złotych.

Wyrok jest nieprawomocny.

ms/ds