fot. prk24.pl
Szef zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej twierdzi, że zaskarżył do sądu działanie Prokuratury Krajowej. Atakuje również posła PiS Joachima Brudzińskiego.

Stanisław Gawłowski odniósł się dziś na konferencji prasowej w Sejmie do akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którego funkcjonariusze dwa tygodnie temu przeszukali mieszkania posła w Warszawie i w Koszalinie. Jak informowała prokuratura, czynności miały związek z podejrzeniem przyjęcia przez posła łapówek o wartości co najmniej 200 tysięcy złotych. Prokuratura zamierza łącznie postawić posłowi zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. Za pośrednictwem Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry wystąpiła do marszałka Sejmu o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Gawłowskiego do odpowiedzialności karnej, a także na jego zatrzymanie i zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Poseł nie został na razie zatrzymany ani nie przedstawiono mu zarzutów, ponieważ chroni go immunitet poselski.

- To miał być prezent na święta, na pewno nie dla mnie ani dla mojej rodziny. To prezent dla jednego człowieka - Joachima Brudzińskiego - mówił dziś w Sejmie Stanisław Gawłowski. - On nigdy ze mną ani z PO nie wygrał wyborów na Pomorzu Zachodnim. Postanowił użyć służb, żeby wygrać. Brutalna akcja, która sprowadza się tylko i wyłącznie do bardzo ostrego ataku - dodał.

Jak podkreślił polityk Platformy, minęły 2 tygodnie i „nic się od tamtego czasu nie zadziało, kompletnie nic”. - Ta akcja ma tylko i wyłącznie charakter polityczny. To jedno wielkie kłamstwo i jedna wielka nagonka. Nie znam zarzutów, chcę się z nimi zapoznać. Nie mam zamiaru ukrywać się za immunitetem - zapowiedział Stanisław Gawłowski.

Polityk zapewniał, że nigdy nie przyjął korzyści majątkowej.

Do słów posła Gawłowskiego odniósł się kilkadziesiąt minut później wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Jego reakcja dostępna jest TUTAJ >>.

Swoje stanowisko przedstawiło także CBA. Można je przeczytać TUTAJ>> .


Weryfikujemy informację, jakoby poseł Stanisław Gawłowski złożył w sądzie zażalenie na działania CBA.Redakcja

Czytaj więcej