fot. Arkadiusz Wilman
Fundacja „Przymierze” oraz Filharmonia Koszalińska 30 grudnia organizują wspólnie koncert charytatywny.

W Koszalinie wystąpią muzycy Słupskiej Sinfonietty oraz zaproszeni wokaliści. Dochód z wydarzenia będzie przeznaczony na budowę powstającego na Górze Chełmskiej Centrum Turystyczno-Pielgrzymkowego. Na temat aktualnego stanu inwestycji mówi siostra Paulina Kopacz z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

- Cel, który podjęliśmy na ten rok nie został w pełni zrealizowany ze względu na brak finansów. Brakuje jeszcze kilku okien i drzwi zewnętrznych do całkowitego zamknięcia stanu surowego.

Budowa do tej pory kosztowała ponad 4,5 miliona złotych. Brakuje drugie tyle, aby zakończyć przedsięwzięcie. Siostry zbierają pieniądze za pośrednictwem Polskiej Misji Katolickiej, starają się również o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury ze względu na chęć utworzenia wewnątrz obiektu Muzeum św. Jana Pawła II. Do wzięcia udziału w koncercie zachęca Wojciech Osuch z Fundacji „Przymierze”, który zaznacza, że skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy.

- Widzimy potrzebę stworzenia takiego centrum, ponieważ ludzie chętnie odwiedzają Sanktuarium. To miejsce nie tylko modlitwy, ale też po prostu spacerów.

Koncert w Filharmonii Koszalińskiej odbędzie się 30 grudnia o godz. 18.00. Podczas koncertu będzie możliwość nabycia cegiełek w różnej formie - m.in. herbaty z Góry Chełmskiej, ciastek Pellegrino, bombek oraz specjalnie wydanych medali. Rocznie Górę Chełmską odwiedza 180 tysięcy pielgrzymów.

Koncert swoim patronatem objęło Polskie Radio Koszalin.

AW/ez

fot. Arkadiusz Wilman