fot. Tomasz Tran
Konkurs „Firma na start” organizowany przez koszaliński samorząd i instytucje okołobiznesowe skierowany był do młodych ludzi. Uczestnicy musieli w jego ramach przygotować biznesplan oraz przejść cykl szkoleń przygotowujących do prowadzenia działalności gospodarczej.

Najlepszy pomysł przedstawił Michał Krasnowstawski. Na otwarcie firmy produkującej odzież sportową otrzymał 20 tysięcy złotych i możliwość preferencyjnego wynajęcia lokalu. Finalista podkreśla, że wygrana znacznie ułatwi uruchomienie biznesu.

- Pojawiła się możliwość dofinansowania, więc nie będę musiał się zastanawiać nad tym, skąd wezmę chociaż część kapitału, który mam w planach zainwestować. Dodatkowo nie jestem obciążony myślą o kredycie.

Joanna Piotrkowska-Ciechomska, pełnomocnik do spraw inwestorów kluczowych i zatrudnienia w koszalińskim ratuszu zaznaczyła, że konkurs to ciekawa propozycja dla młodych ludzi.

- Trzeba od czegoś zacząć. To 20 tysięcy i możliwość uzyskania dodatkowych pieniędzy na przykład z Urzędu Pracy. Dla kogoś, kto ma pasję i dobry pomysł, to wystarczy na początek.

Wydarzenie odbyło się już po raz trzeci. W konkursie przyznano także nagrody najbardziej przedsiębiorczym uczniom koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych. W tej kategorii najlepszy pomysł na własną firmę zaprezentował Damian Szewczyk.

TT/ez