fot. Arek Wilman
Uchwałę przyjęto podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Zdaniem radnych Prawa i Sprawiedliwości jest ona niezgodna z prawem.

Radny Artur Wiśniewski podkreśla, że jej wnioskodawcy oparli swój projekt na niewłaściwym artykule.

- Ten artykuł mówi o tym, że można takie programy dofinansowywać, jeżeli takie programy mają charakter leczniczy. Metoda in vitro w żaden sposób nie jest metodą leczenia. Ona po prostu pomija skutek choroby, jaką jest niepłodność, nie leczy, a jedynie w sposób medyczny umożliwia małżeństwu czy parze posiadanie potomstwa - mówi Artur Wiśniewski.

Przedstawiciele klubu radnych PiS podkreślili, że projekt został negatywnie zaopiniowany również przez prezydenta miasta Piotra Jedlińskiego.

Radni Prawa i Sprawiedliwości napisali również projekt w sprawie nadania nazw dwóm nowym rondom w Koszalinie - na skrzyżowaniu ulic Krakusa i Wandy i Lechickiej oraz Zwycięstwa i Stawisińskiego. - Proponujemy dwóch patronów - Czesława Niemena oraz Ryszarda Kuklińskiego - mówi Anna Mętlewicz.

Radni PiS przedstawili także dane dotyczące rozpisanych już dofinansowań na utworzenie i wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach. W Koszalinie pieniądze na ten cel trafią do 20 placówek - łącznie otrzymają 93 tysiące złotych. W powiecie koszalińskim dofinansowaniem zostaną objęte 22 szkoły.

aw/ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

Anna Mętlewicz, radna PiS
Artur Wiśniewski, radny PiS