fot. Raał Wolny
W czwartek została oddana do użytku ul. Promykowa wraz z rondem z ul. Słoneczną na koszalińskim Rokosowie. - To ważna inwestycja - podkreśla Jerzy Turek, przewodniczący tutejszej Rady Osiedla.

- To jest kawałek zupełnie nowego Koszalina - powiedział podczas uroczystego otwarcia 300-metrowego odcinka ul. Promykowej prezydent Piotr Jedliński. - Kiedy rok temu zaczynaliśmy budowę, nie było tutaj nic, a dziś jest kilkaset metrów jezdni, uzbrojenie, oświetlenie i ścieżka rowerowa.

-  To jest kawałek zupełnie nowego Koszalina z nową ulicą, a pod spodem z nowym uzbrojeniem. Jest także ścieżka rowerowa, która zostanie połączona ze ścieżką na ulicy Zwycięstwa.

- Może to nie jest jakaś duża ulica, ale bardzo ważna dla naszych mieszkańców - dodał Jerzy Turek, przewodniczący Rady Osiedla.

- Rada Osiedla od wielu lat starała się, aby powstał ten węzeł. Od dłuższego czasu ulica Zwycięstwa w godzinach szczytu jest bardzo zapchana i wykonanie tej inwestycji ułatwi zarówno wyjazd, jak i wjazd nie tylko mieszkańcom Rokosowa, ale wszystkim mieszkańcom.

Docelowo ul. Promykowa ma łączyć się z ul. Chałubińskiego i stanowić alternatywne połączenie Rokosowa ze szpitalem i północną częścią miasta. - Chcieliśmy rozpocząć ten drugi etap już w przyszłym roku, ale nie dostaliśmy dofinansowania z programu budowy dróg lokalnych. Dlatego dokończenie inwestycji zaplanowaliśmy najwcześniej na rok 2019 - zaznaczył prezydent Koszalina.

Redakcja/ez