fot. skm.pkp.pl
Aby skorzystać z popularnej „eskaemki”, trzeba będzie dojechać ze Słupska do Lęborka.

Połączenie kolejowe do Trójmiasta będą obsługiwały pociągi Przewozów Regionalnych.

- Przewozy Regionalne będą musiały tę lukę wypełnić. Nam bardzo zależy na tym, żeby zwiększyć liczbę pociągów. Nawet jeżeli przejściowo będą problemy, to docelowo zwiększy się liczba pociągów łączących Słupsk nie tylko z Gdynią, ale też z Gdańskiem - mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Jak zapewniają przedstawiciele Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, w efekcie zmian mieszkańcy Słupska uzyskają jedenaście bezpośrednich połączeń z Trójmiastem. Obecnie część z tych połączeń funkcjonuje z przesiadką w Lęborku lub Wejherowie, co nie jest zbyt wygodne dla podróżnych.

Pożegnalny kurs SKM ze Słupska do Gdyni wyjedzie na trasę w sobotę, 9 grudnia o godz. 10.15. Przedstawiciele SKM zaznaczają, że będzie miał on specjalną oprawę. Na pasażerów przygotowane będą okolicznościowe bilety a podczas jazdy organizowane będą konkursy dla pasażerów.

W okresie od 10 grudnia do 10 stycznia imienne bilety miesięczne oraz kwartalne wystawione przez PKP SKM w Trójmieście będą honorowane przez Przewozy Regionalne.

mp/ar

Posłuchaj

Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego