fot. ms.gov.pl
Wyroki skazujące dla byłego wójta gminy Słupsk i komendanta gminnej straży. To kolejne rozstrzygnięcie w sprawie umorzenia mandatu burmistrzowi Sokółki.

Sprawa dotyczy wydarzeń z wakacji 2010 roku. Przejeżdżający przez podsłupskie Lubuczewo burmistrz Sokółki przekroczył dozwoloną prędkość o 19 km/h. Mandat przyjął, ale zadzwonił w sprawie wykroczenia do wójta. Po pewnym czasie skontaktował się z komendantem straży gminnej, który poinformował go, że „sprawa jest zamknięta”. Temat trafił na wokandę, bo rozmowy samorządowca z Sokółki były podsłuchiwane przez CBA w innym śledztwie.

Teraz sprawa po raz kolejny znalazła swój sądowy finał. Mariusz Ch., były wójt gminy Słupsk był już dwukrotnie uniewinniany, a Marek F., komendant Straży Gminnej dwa razy usłyszał wyrok skazujący. Te rozstrzygnięcia dwukrotnie kwestionował Sąd Okręgowy w Słupsku. Teraz zapadł kolejny wyrok, tym razem skazujący Mariusza Ch. i Marka F. W jego uzasadnieniu sędzia Mariusz Koziński uznał, że obaj mężczyźni przekroczyli swoje uprawnienia.

Były wójt i komendant gminnej straży usłyszeli wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Mają też zapłacić po 2,5 tysiąca złotych grzywny oraz ponieść koszty sądowe. Wyrok jest nieprawomocny, więc sprawa znów może trafić na wokandę.

MS/ez