Wsparcie finansowe w imieniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekaże w poniedziałek Piotr Muller, dyrektor biura wicepremiera Jarosława Gowina. Będzie to kolejna kwota, którą słupska uczelnia otrzyma od ministerstwa.

Przed rokiem na konto Akademii Pomorskiej wpłynęło wsparcie w wysokości miliona złotych. Teraz będzie to wyższa kwota. - To nagroda za dobre działanie przy konsolidacji z Wyższą Hanzeatycką Szkołą Zarządzania - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Piotr Muller:

- Te działania konsolidacyjne przeszły bardzo dobrze, one są wzorcowe pod kątem całego kraju. Teraz przed Akademią Pomorską duże wyzwania, ponieważ powstały dwa nowe wydziały: o zarządzaniu i bezpieczeństwie oraz wydział nauk o zdrowiu. Chciałbym, żeby wydziały w Akademii Pomorskiej rozwijały się jak najszybciej i wierzę, że te środki w tym pomogą.

To jak uczelnia wykorzysta ministerialne wsparcie będzie zależało od jej władz. Ale są sfery, w które warto zainwestować - mówi przedstawiciel ministerstwa:

- Dobrze byłoby, gdyby w Akademii w sposób rzetelny można było sprawdzić, jak funkcjonuje baza lokalowa. Czy jest w pełni wykorzystywana, czy jest optymalizowana. Wyobrażam sobie, że można by poprawić funkcjonowanie elektronicznego systemu zarządzania uczelnią pod kątem sprawdzenia planów zajęć, elektronicznych podań przyznawania stypendiów przez internet.

W poniedziałek w murach Akademii Pomorskiej w Słupsku odbędzie się uroczystość przekazania insygniów dziekanowi nowo powstałego Wydziału Nauk o Zarządzaniu i Bezpieczeństwie.

ms/ds