fot. darlowo.pl
Drewniana kładka na palach będzie miała około 600 metrów długości. Na jej trasie znajdować się będą m.in. dwie platformy widokowe.

Prace rozpoczną się od zmiany nawierzchni, czyszczenia, zabezpieczenia i malowania konstrukcji przejścia przy ulicy Sosnowej. Będzie ono przez jakiś czas zamknięte.

Ażurowa kładka na palach ma być gotowa latem przyszłego roku. Będzie miała ok. 600 metrów długości. Zaczynać się będzie od odnawianego właśnie przejścia na plażę przy ulicy Sosnowej, a kończyć przy przejściu w ciągu ulicy Dorszowej. Na początku i na końcu trasy zamontowane zostaną info-kioski, które będą informować spacerowiczów o wydmie, otaczającej przyrodzie, występujących na trasie gatunkach roślin chronionych itp.

Kładka będzie miała 2,25 m szerokości. Zostanie zamontowana 1 metr nad wydmą. Będzie omijać drzewa i chronione rośliny. Cała trasa zostanie podświetlona punktowymi światłami LED. Na trasie kładki znajdować się będą dwie platformy widokowe ze szklanymi osłonami. Na kładce będą również rozmieszczone ławki, kosze i dwie lunety.

Budowa kładki będzie kosztować ok. 3,3 mln złotych.

Redakcja/UM Darłowo/ar

Czytaj więcej