fot. Powiat Szczecinek
Legenda światowej siatkówki odwiedziła dziś ZS nr 6 w Szczecinku. „Maggie” podarowała dwie koszulki oraz piłkę z autografem. Zostaną one wylicytowane podczas Turnieju Charytatywnego Piłki Siatkowej, który zostanie rozegrany już w najbliższą niedzielę. Tym razem fundusze będą zbierane dla dwudziestosześcioletniego Mariusza Pabisiaka.

Mariusz wraz z rodzicami mieszka w Szczecinku. Jak każdy nastolatek miał swoje plany i marzenia. Po liceum studiował zaocznie geodezję i kartografię w Koszalinie oraz pracował w jednej ze szczecineckich firm. 9 września 2013 roku, jadąc na egzamin do Koszalina, ucierpiał w wypadku drogowym, z którego ledwo uszedł z życiem. Doznał licznych obrażeń głowy i ciała. Zdiagnozowano m.in. śpiączkę mózgową, uraz czaszkowo-mózgowy, niedowład czterokończynowy, złamanie łuski kości skroniowej. Chłopak został sparaliżowany pod wpływem silnego uderzenia. Jego stan lekarze uznali za bardzo ciężki. Szanse na przeżycie malały z każdym dniem… Jednak Mariusz miał tak silną wolę życia, że się nie poddał i do dziś walczy o normalne funkcjonowanie.

- Chciałem żyć i z najcięższego stanu wyszedłem dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach. Teraz pragnę wstać i stanąć na własne nogi, chcę stać się osobą w pełni zdrową i samodzielną - wyznaje Mariusz.

Za kilka miesięcy minie 5 lat od tego tragicznego zdarzenia. Mariusz przez te lata poddawany był bardzo intensywnej rehabilitacji ruchowej, manualnej oraz intelektualnej, które przyniosły bardzo dobre efekty. Niestety, przed nim jeszcze daleka droga do powrotu do zdrowia i pełni sił. Mariusz poświęca wiele godzin dziennie na ćwiczenia w domu oraz w klinikach rehabilitacyjnych. Rodzice Mariusza starają się z całych sił zapewniać mu systematyczną rehabilitację, jednak są to potężne nakłady finansowe, znacznie przewyższające ich budżet rodzinny.

Dlatego w pomoc zaangażowała się Małgorzata Glinka, która jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek. „Maggie” to 286-krotna reprezentantka Polski w latach 1996-2014, olimpijka (Pekin 2008), dwukrotna mistrzyni Europy (2003, 2005), dwukrotna triumfatorka Ligi Mistrzyń (2011, 2013), zdobywczyni Pucharu CEV (2001) i Pucharu Top Teams (2007), najlepsza siatkarka Europy 2003 roku, laureatka CEV Lifetime Award 2013 za całokształt kariery sportowej, MVP (najlepsza zawodniczka) m.in. Pucharu Świata, Mistrzostw Europy, Ligi Mistrzyń, czy Pucharu CEV, najlepsza polska siatkarka pierwszej dekady XXI wieku i jedna z najlepszych w tym czasie zawodniczek na świecie.

Pani Małgorzata podarowała dziś dwie koszulki oraz piłkę z autografem. Te wyjątkowe przedmioty zostaną wylicytowane podczas Turnieju Charytatywnego Piłki Siatkowej, organizowanego przez Stowarzyszenie „Porozumienie Samorządowe”, który zostanie rozegrany już w najbliższą niedzielę. Poza wrażeniami sportowymi na kibiców czekają licytacje cennych fantów, bonów na usługi, przekazanych przez osoby prywatne, przedsiębiorców - ludzi o wielkim sercu, m.in.: zaproszenia na bale, bony na usługi kosmetyczne, fryzjerskie, stomatologiczne i rehabilitacyjne, wysokiej klasy kosmetyki, wyroby rękodzielnicze, produkty i żywność ekologiczna, zabawki, odzież, sprzęt sportowy i wędkarski, koszulki, książki i gadżety z autografami znanych osób i wiele innych.

Początek imprezy o godzinie 9.00 w hali sportowej przy ul. Wiatracznej 5 (hala Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego).

Redakcja/powiat.szczecinek.pl/ar