W Słupsku powstał tor do pumptracku | Źródło: Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
Takiej atrakcji mieszkańcom Słupska mogą zazdrościć rowerzyści niemal z całego kraju. Postał tu kilkusetmetrowy tor do pumptracku.

Trzy trasy przejazdu, kilkaset metrów górek i zakrętów i mnóstwo dobrej zabawy - tak można opisać miejsce, które oddano dla miłośników jednośladów ze Słupska. To rozbudowa istniejącej już inwestycji, która cieszy się ogromnym powodzeniem - mówi Artur Wiszniewski, jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia: - Oprócz osób starszych jest także mnóstwo dzieciaków. Najlepiej po prostu samemu przyjść i zobaczyć, jak to wygląda.

A wygląda dobrze - potwierdza Agnieszka Klimczak, dyrektorka Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: - Ta nitka, która była oddana w zeszłym roku ma prawie 170 metrów, teraz dobudowaliśmy ponad 120 metrów. Możemy śmiało powiedzieć, że to najdłuższy pumptrack na Pomorzu i drugi w Polsce. Jest wykonany z takiej nawierzchni, która nie będzie wymagająca w przypadku konserwacji.

Tor do pumptracku, czyli dynamicznej jazdy na rowerze powstał w ramach budżetu partycypacyjnego. W najbliższym czasie - także dzięki głosom mieszkańców Słupska - będą tu organizowane specjalne zajęcia dla dzieci.

MS/ez

fot. Mateusz Sienkiewicz