fot. Organizator
Konferencja jest wspólnym przedsięwzięciem Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, Europejskiego Centrum Solidarności oraz Pomorskiego Instytutu Naukowego im. Profesora Brunona Synaka. Odbędzie się 10 listopada 2017 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Tematem Konferencji jest Google i refleksja nad fenomenem organizacji, której humanistyczny i gospodarczy wymiar wykracza poza granice dyscyplin naukowych tradycyjnie wymienianych w kontekście badań mediów.

Google, jako część Alphabetu, jawi się z naukowej perspektywy jako wielowymiarowy podmiot: źródło wiedzy i informacji, dominujący podmiot rynkowy, ośrodek sprawowania władzy, organizacja zarządzająca unikatowym algorytmem, kodem i protokołem oraz, najczęściej, jako wyszukiwarka — element korporacji gromadzącej unikatowe pod względem zakresu i zasięgu bazy informacji o ludzkich zachowaniach oraz danych personalnych.

Tym i innym zagadnieniom związanym z Google poświęcona będzie konferencja, na którą zaproszeni są naukowcy z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych, zajmujący się zarządzaniem mediami, komunikacją społeczną, obszarem digital humanities, krytyczną teorią mediów, a także bazami danych w nowych mediach, robotyzacją, agregacją treści i audytoriów oraz kulturowym i marketingowym wymiarem Google.

Szczegółowy program konferencji TUTAJ.

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

aj