...na fotografiach. W Muzeum Pomorza Środkowego nowa wystawa zdjęć - „Słupski przemysł i instytucje kultury w latach 1945-1980”. Fotografie wykonywali amatorzy i profesjonaliści, rejestrując różne zdarzenia, które dzisiaj są już historią. Przy okazji wystawy muzeum będzie apelować o przynoszenie dokumentów i zdjęć związanych z życiem powojennym (głównie z lat 1945-65) Słupska i jego mieszkańców. Obiekty trafią w przyszłym roku na wystawę do nowo otwartego wówczas Słupskiego Spichlerza Sztuki.

Dziś również:

- PŁYTY TYGODNIA: Kortez „Mój dom” (egzemplarz w konkursie do wygrania!!!)
- muzyka z kalendarza: Paul McCartney, The Cure, Berlin, Minnie Riperton, John Lennon

- jak oceniamy działania myśliwych, szczególnie w kontekście filmu, jaki zamieścili na Facebooku myśliwi jednego z legnickich kół łowieckich. Porozmawiamy z Januszem Rynkiewiczem, Łowczym Okręgowym w Koszalinie, spotkamy się z przeciwnikami myśliwych, poznamy również opinię leśnika na temat działalności myśliwych.

- reportaż Magdaleny Świerczyńskiej-Dolot z Polskiego Radia Gdańsk pt. „Podzieleni” (Obawy, pytania, niejasności. Przekop Mierzei Wiślanej wciąż budzi wiele wątpliwości, zwłaszcza wśród mieszkańców Krynicy Morskiej, którą ma oddzielać (razem z Piaskami) od reszty terenu. Autorka reportażu pojechała na Mierzeję, by wsłuchać się w racje mieszkańców Krynicy. Spotkała rodowitych Kryniczan - handlarzy, hotelarzy, tych, którzy mieszkają w mieście od kilkudziesięciu lat i chętnie wspominają przeszłość. Kanał żeglugowy to dla większości mieszkańców duży problem, ale są też tacy, którym pomysł się podoba).

Zapraszam
Sylwester Podgórski