Datę 3 grudnia 2017 zaznaczcie w swoich kalendarzach na czerwono. Nie tylko dlatego, że to niedziela – ale głównie dlatego, byście mogli całymi rodzinami wziąć udział w imprezie organizowanej przez Darłowskie Centrum Wolontariatu i ich przyjaciół.

Mowa oczywiście o najlepszych Mikołajkach miejskich, które od dziewięciu lat organizowane są na Rynku Miejskim w Darłowie pod nazwą „Darłowska Laponia Świętego Mikołaja”. W tym roku odbędzie się ona 3 grudnia (tj. niedziela), tradycyjnie w godzinach 13.00 – 16.00, na placu przed Ratuszem.

Jak co roku nie zabraknie występów na scenie lokalnych małych artystów, zapachu świerku, iście bożonarodzeniowego kiermaszu, tańców, konkursów, loterii latających reniferów, listów do M – które będziecie mogli nadać specjalną pocztą czerwonych serc. Będzie troszkę nowości, nie zabraknie Mega Pak od Mikołaja, no i oczywiście – tego, co najważniejsze – jego osobistej obecności w tym dniu na imprezie. To jest pewne i gwarantowane – jak obiad u babci!  Mikołaj do Darłowa dotrze… 3 grudnia, punktualnie o godz. 14.00. Wśród nowości – odpalenie choinki… tak, tak – wiemy, to jest co roku. Ale w tym roku choinka będzie inna, wyższa… wspólnie odpalimy ją na zakończenie dnia około godziny 16.00.

Każdy, kto zechciałby pomóc przy tworzeniu tego przedsięwzięcia proszony jest o kontakt z Darłowskim Centrum Wolontariatu (pon. – pt. godz. 15.00 – 19.00. Tel. 781 830 005).

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Koszalin.

aj