fot. TVP Info
Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut poświadczenia nieprawdy, przekroczenia uprawnień i oszustwa.

- Zatrzymani to pracownicy zarządu melioracji w Szczecinie oraz osoby pełniące funkcje kierowników budów na rzecz tego podmiotu - informuje Sławomir Niśkiewicz z Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Szczecinie. - Usłyszeli zarzut poświadczenia nieprawdy, przekroczenia uprawnień i oszustwa.

Po przedstawieniu zarzutów i zastosowaniu środków zapobiegawczych, wszystkich zatrzymanych zwolniono do domów. Wśród nich znalazł się Dariusz L., kierownik koszalińskiego oddziału Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. - Po ogłoszeniu zarzutów zastosowano wobec niego dozór, poręczenie majątkowe i zawieszono w czynnościach służbowych - mówi prokurator Niśkiewicz.

Śledztwo jest rozwojowe.

Przypomnijmy, że nieco ponad miesiąc temu zatrzymano w tej samej sprawie sześć innych osób, a wśród nich Mieszka K., wicedyrektora ZZMiUW i działacza koszalińskiej PO. Wcześniej zarzuty usłyszał m.in. Roman Sz., były starosta koszaliński.

Ogółem w tzw. aferze melioracyjnej zatrzymano od 2014 roku już 24 osoby. Zarzuty wobec nich dotyczą przede wszystkim poświadczenia nieprawdy w dokumentach, wyłudzania dotacji i subwencji i niezgodnego z prawem wykorzystywania stanowiska w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Skala ustawianych przetargów może sięgać nawet 600 mln złotych.

rw/ar

Czytaj więcej